Anasayfa Açıklamalar Enternasyonal Büro

AçIKLAMALAR

ABD'nin Irak'a Getirdiği: KATLİAM, İŞKENCE, TECAVÜZ...

Yazıcı   

 

12 Temmuz 2006

Açıklama No: 13

ABD'nin Irak'a Getirdiği: KATLİAM, İŞKENCE, TECAVÜZ...

"Kitle imha silahları", "özgürlük", "demokrasi" vb. gerekçelerle Irak'ı işgal eden ABD emperyalizmi, bu ülkenin halkları tarafından sergilenen kahraman direniş karşısında gittikçe azgınlaşıyor; azgınlaştıkça da insani olmayan gerçek şeytani yüzü her gün biraz daha açığa çıkıyor. Direnişi bitirmek için Felluce'de ve Samarra'da yaşandığı gibi tüm bir kenti bombalayan, yakıp-yıkan, Ebu Garip gibi işkence cezaevleri inşa eden, halklar arasında gerek dini gerekse ulusal temelde bir iç savaş çıkarmaya çalışan, katliam, işkence, tecavüz, sabotaj yapan ABD emperyalizmi, gittikçe daha fazla oranda kirli savaş yöntemlerine başvuruyor.

Geçtiğimiz hafta, dünyadaki birçok burjuva medya Irak'ın Mahmudiye bölgesinde yaşanan korkunç vahşeti işledi ve işlemeye de devam ediyor. Geçen haberlere göre 12 Mart 2006 tarihinde bir eve giren bir grup işgalci ABD askeri, girdikleri evdeki tüm aile fertlerini bir odaya kilitlerken, bir başka odada 15 yaşındaki Ebir Kasım Hamza adlı kıza tecavüz eder ve ardından kafasından vurup cesedini ateşe verirler. Bununla da yetinmeyen işgalci güçler, aralarında 5 yaşında küçük bir çocuğunda bulunduğu ve odaya kilitledikleri diğer aile fertlerini de kafalarından vurarak katleder. İnsana mahsus her türlü özelliği yitirmiş olan işgalci ABD askerlerinden ikisi direnişçiler tarafından ele geçirilerek öldürülür.

Yaşanan bu vahşetteki kendi payını da sorgulamayan burjuva medya, olayı, sanki bu tür kirli savaş yöntemleri Irak'ta her gün yaşanan sistematik olaylar değilmiş, sanki deliren birkaç ABD askerinin işiymiş ve yargılanıp ceza aldıklarında tüm sorun çözülecek ve adalet yerini bulacakmış gibi vermekte. Yani tüm dünya halklarının gözünde açığa çıkan ve Irak halkının katledilmesi, işkenceye ve tecavüze uğraması anlamına gelen emperyalist işgal gerçekliğini gizlemeye çalışmaktalar.

Oysa Mahmudiye'de yaşanan bu vahşet ne ilktir ne de son. Irak'ta yaşanan bu zulüm, bu emperyalist işgal sürdüğü müddetçe bu tür insanlığın bitiş manzaralarına daha yüzlerce, binlerce kez tanık olacağız. Nitekim dünya, Ebu Garip zindanında ABD askerlerinin tecavüzüne uğrayan kadınların dışarıya gönderdikleri "Burasını içinde bizimle birlikte bombalayın, çünkü karnımızda işgalcilerin çocuklarını taşıyoruz" mesajını, gizli işkence merkezlerinde kadın ve erkeklere yapılan işkence ve tecavüz resimlerini, 2003 yılında ABD askerleri tarafından Samarra'da kaçırılan ve tecavüze uğrayan 15-20 yaşında 30 kızı, 21 Kasım 2003 tarihinde Feride Buyut (38) ve kızı Havva'nın (13) ABD askerleri tarafından defalarca tecavüz edildikten sonra kafalarına sıkılarak öldürülmelerini, 9 Haziran 2004'te 18 işgalci ABD askeri tarafından 14 ve 15 yaşlarında iki kız kardeşin tecavüze uğraması ve ardından birisinin kafasından vurularak öldürülmesini, iki ay önce Samarra'da işgalcilerin tecavüzüne uğrayan 9 yaşındaki bir kız çocuğunun psikolojik tedavi gördüğü esnada tekrardan gözaltına alınarak, bilinmeyen bir yere götürülmesini....hala hafızasında taşıyor.

Tüm bunlar, kendi ulusal bağımsızlığı için kahramanca direnen, savaşan bir halkın değil, işgalcilerin ve tüm emperyalistlerin onursuzluğudur. Ebir Kasım Hamzalar, Feride Buyutlar, Havvalar Irak halkının, tüm dünya halklarının onurudurlar, şehitleridirler. Tarihin de başka halklar bakımından sayısız kere tanıklık ettiği gibi, hiçbir kirli savaş yöntemi; ne zulüm, ne işkence, ne katliam ne de tecavüz Irak halkını emperyalist işgale karşı yürüttüğü bu onurlu mücadelede alı koyamayacak. Bize düşen, bu onurlu direnişte Irak halkının yanında olmak, bulunduğumuz her alanda, tüm dünya halklarının vicdanında hali hazırda mahkum olmuş olan emperyalizme ve ABD işgalcilerine karşı tüm Ebir Kasım Hamzaların onurunu kuşanmış, bitmek bilmez bir mücadele yürütmektir.

Kahrolsun Emperyalist İşgal! Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Ortadoğu ABD'ye Mezar Olacak!

MLKP

Türkiye/Kuzey Kürdistan

Enternasyonal Büro

ENTERNASYONAL BüRO